Anadolu OSB’den Şifa Ormanı

Anadolu OSB’den Şifa Ormanı

Kasım 30, 2019 0 Yazar: ZLM

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), sınırları içerisindeki 10 bin metre karelik alana Şifa Ormanı yaptı.

Anadolu OSB, bölgelerindeki Dumlupınar Caddesi yolu boyunca Şifa Ormanı oluşturdu. Ihlamur ve hünnap ağaçlarından oluşan ormanın ağaçlandırma töreni Başkent Üniversitesi Anadolu OSB Meslek Yüksekokulu (Anadolu OSB MYO) 2019/2020 dönemi anısına öğrenciler ve öğretim görevlileri ile yapıldı.

Törende herkes kendi adına en az bir ağacı toprakla buluştururken, etkinliğe Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Tayfun, Anadolu OSB MYO Müdürü Prof. Dr. Feride İffet Şahin, Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

SANAYİ BÖLGESİ SAĞLIK SAÇIYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Hüseyin Kutsi Tuncay, doğa uyumlu tasarımları hayata geçirmeye devam edeceklerini duyurdu.

Tuncay, “Bölgemizde 2500 badem ağacı, 1400 ceviz ağacı ve gölet etrafında 5000’ e yakın ağacımıza yeni bir ormanlık alan ekledik. Yeşil alan projelerimizi geleceği olan ve meyveleri ile faydalı ağaçlardan seçiyoruz. Şifa Ormanımızdaki ıhlamur ve hünnap ağaçlarından da tüm bölge çalışanları yararlanacak. İlk ağaçlandırmayı meslek yüksekokulumuz öğrencilerine adlandırarak yaptık. Ormanımızı her yıl ailemize katılan öğrencilerle büyüteceğiz. Göletimizin hemen yanındaki Sosyal Tesisimizin etrafını da mevsimi geldiğinde sağlık için kullanılan ağaçlarla donatmak için projelendirdik” dedi.

Haber : Burcu AKKAYA